Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Beauceron kennel   "Âme magnanime"

Info from breeder / Informácie chovateľa

Šteňatá odchovávame pre ľudí, korí si zamilovali beaucerona kvôli jeho vlastnostiam, pre ľudí, ktorí majú pozitívny vzťah ku psom a ktorí sú stopercentne rozhodnutí, že chcú beaucerona typického vzhľadu a povahy. Nebudeme nikdy nikoho presviedčať za každú cenu, aký je beauceron perfektný a univerzálny, keď vlastne budúcemu majiteľovi je jedno, či je to beauceron, alebo iné plemeno. Nebudeme znižovať skutočnú hodnotu beaucerona násilným znižovaním ceny, len aby sa nám šteňatá rýchlo predali, aby sme mohli zase rýchlo suku nakryť a produkovať ďalšie šteňatá bez hodnoty. Nie je nám jedno, do akých rúk sa šteňa dostane a preverujeme si  u každého budúceho majiteľa, či vôbec vie, do čoho ide. Ak máme pocit, že nie je záujemca celkom rozhodnutý, či vlastne beaucerona chce, snažíme sa ho skôr odhovoriť od nepremysleného konania, ktoré môže poznačiť nielen šteňa, ale aj rodinu, v ktorej s ním nie sú spokojní.  Pre nás je rozhodujúce, či má budúci majiteľ dostatočné informácie o beauceronoch, o ich výchove atď., či je ochotný v prípade, že nemá žiadne skúsenosti s týmto plemenom učiť sa , či je ochotný s chovateľom naďalej spolupracovať,  či je dostatočne intuitívny a trpezlivý. Samozrejme nevyžadujeme, aby mal budúci majiteľ osobné skúsenosti s beauceronmi, ale musí byť stotožnený s jeho povahou, temperamentom a nárokmi.  Častokrát je proces odchodu nášho šteňaťa k novému majiteľovi veľmi dlhý. Na začiatku je niekedy aj ročná korešpondencia či osobné stretnutia s našimi psami a odchovancami, kým príde k momentu, že šteniatko beaucerona odchádza v náručí šťastného majiteľa.  Určite by bolo veľmi odvážne požadovať od všetkých majiteľov svojich odchovov, aby chodili na výstavy a aby urobili všetko pre uchovnenie jedinca. Z vrhov si vyberáme zopár jedincov, ktorých skutočne predáme len tomu majiteľovi, u ktorého je záruka, že na výstavy pôjde, že bude navštevovať cvičisko, že bude so psom robiť šport,  že sa pokúsi psa proste odprezentovať. Ostatné šteniatka idú k majiteľom, ktorí chcú rodinných spoločníkov. Je o to potešujúcejšie, ak aj spomedzi nich sa objavia naši odchovanci na výstavách alebo sú úspešní v športe. Nikdy sme nikoho nenútili, aby takéto aktivity so psom robil, majitelia sa tak vždy rozhodli sami. Pri výbere z viacerých šteniat vieme samozrejme poradiť, ktoré z nich by sa hodilo ku konkrétnemu človeku, do konkrétneho prostredia.  Konečný výber je však vždy na budúcom majiteľovi. Sme šťastní, keď máme možnosť po pár mesiacoch nadšeného majiteľa a spokojného psa z nášho odchovu. 

Vážení seriózni záujemci o šteňa z našej chovateľskej stanice,prosím Vás, nezačínajte komunikáciu s nami otázkou, koľko stojí šteňa. Verte, že na tom nezarábame, sme radi, ak príjmy pokryjú aspoň väčšinu nákladov, ktoré sú potrebné ku kvalitnému odchovu. Ak máte skutočne záujem o beaucerona z našej CHS, prídite sa pozrieť, pýtajte sa, počúvajte, tí vzdialenejší- komunikujte s nami prostredníctvom e- mailov a telefonických rozhovorov,  urobte si svoj názor,  porozprávajte nám Vy o svojich predstavách, až vtedy Vám môžeme odpovedať na otázku, koľko stojí šteňa.

Cena bude vytvorená pre Vás a bude za konkrétne šteniatko, ktoré si získalo vaše srdce.  Rozhodnite sa Vy sami, Vaše srdce, Váš rozum, nie "dobrá cena", nie "exotický výzor beaucerona", nie "Sorbon z Angeliky"

S úctou. Iva Kužmová

TOPlist