Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Beauceron kennel   "Âme magnanime"

Litter B / vrh B

Ame magnanime BERNARD Noir (SPKP 1782)

JCH ČR,  Central & East Europe Junior cup Winner

sport: Winner of Championship CZ 2014 in IPO1 &  best tracking in day!!! ( 100/100)

6.place in MČR FO- kat. ZM

exams: IPO1, 2, 3, FPR1, ZM, BH, ZZO, ZOP

CHOVNÝ/ RECOMMENDET FOR BREEDING

HD B (1/0)

majiteľ / owner: Zdeněk Novák ( ČR) (www.zdenekn.rajce.idnes.cz)

full teeth, scissors, dewclaws complete, hight 71 cm

Tento pes vo všetkom splnil moje očakávania. Dostal sa ku skvelým majiteľom, ktorí mu dokážu zabezpečiť skvelé zázemie a rozvíjať jeho nesporné pracovné vlohy. Som zároveň šťastná, že sú s ním veľmi úspešní aj na výstavách. Vždy si odnášajú veľmi priaznivé posudky, v ktorých je oceňovaná predovšetkým jeho silná kostra, krásna hlava s tmavým okom a výborný pohyb. Z posledných fotografií je jasné, že rozhodcovia budú vyzdvihovať aj jeho hlboký hrudník a predhrudie:) Beny má skvelú povahu, je to sebavedomý vyrovnaný pes, ktorý si je vedomý svojej sily, ale nijako to nezneužíva. Citujem Lenku Novákovú: "Je to prostě miláček!". Ja dodávam: aj môj:))


Special show BKČR -Milevsko 28.09.2012, Judge: Salvatore Giannone (Fr.)-  excellent 2, intermediate class

Judgement: 19-ti  měsíční pes, výborný samčí typ, hlava správně velká, výborná, nos kratší, šikmější oko dobré barvy, plnochrupý, skus nůžkový, pysky příliš světlý pigment, horní linie výborné tělesné proporce, výborná barva, výborná kostra, rameno výborný úhel, výborné úhlení zadních končetin, hýždě výborné osvalení, hrudník dobře vyvinutý k věku,  přední končetiny užší postavení, barva trochu světlejší, srst dobrá, pohyb pravidelný, ocas trochu výše. 


17 mesiacov / 17 months 


 14 mesiacov / 14 months:

CACIB Praha: Junior class- excellent 1, CAJC, Central & East Europe Junior cup Winner (Judge Jaroslav Matyaš- SK)

CAC Ostrava: Junior class- excellent 1, CAJC (Judge Beradze Iuza - GR)

Clubshow BKČR: Junior class- excellent 3 (Judge Helena Dvořáková- CZ)


12 mesiacov / 12 months: 

CACIB Brno 05.02.2012: Junior class- excellent 1, CAJC (Judge Leoš Jančík -CZ)

 


11 mesiacov / 11 months

  


 


08. 10.2011 Slovak Beauceron Club Show- very promising (Specialist: Christian Janes, puppy class, 8 months)

 


20.08.2011  Special beauceron show BKČR- very promising 2 (Specialist: Florence Leonard- Nolle, puppy class,7 months)

  


 25.06.2011  Intercanis Brno dogshow- promising (Judge: Leoš Jančík. baby class, 5 months)

26.06.2011  Clubshow BKČR- very promising 1 (Judge: Milan Krinke, baby class, 5 months)

    

Beny úspešne odštartoval svoju výstavnú kariéru:-) 25.6. sa zúčastnil svojej prvej výstavy na Intercanis Brno, kde od rozhodcu Jančíka dostal tento posudok: korektná hlava, tmavé oko, nožnicový zhryz, ucho s tendenciou sa zložiť, korektná hruď, výborné uhlenie predných končatín, zbiehavé päty, štandardná srsť, semenníky oba- nádejný. 26.6. sa zúčastnil Klubovej výstavy BKČR, kde od rozhodcu Krinkeho dostal tento posudok: silná kostra, výrazná samčia hlava, výborný pigment očí, dobre zauhlený, veľmi dobrá mechanika pohybu, správne rozloženie znakov- VEĽMI NÁDEJNÝ 1.

FOTOGALÉRIA


17.04.2011

 Bernard odcestoval do nového domova. Dostal sa k tým najlepším majiteľom, po akých každý chovateľ v kútiku duše túži. Som šťastná:-) Viem, že Beno dostane veľa lásky a viem, že ju stonásobne oplatí:-) Podľa nového majiteľa je presne taký, aký sa javil aj mne už vtedy, keď ešte len nemotorne skúšal svoje prvé krôčky: nebojácny, ohromne komunikatívny, s obrovskou chuťou do práce, hravý a dravý koristník. Veľkonočné sviatky trávil vo veľkej spoločnosti ľudí a psov- takisto beauceronov a bol vraj úžasný po každej stránke:-) Tu je jeho nová fotogaléria: http://beauci.rajce.idnes.cz/Ame_magnanime_BERNARD_Noir_in_new_home/


farba / color: čierna s pálením / black & tan, paspárky / dewclaws: obojstranne kompletné / bilateral complete, nožnicový zhryz / scissor, semenníky / testes : OK, tet.číslo / tatoo number 1782 

The name Bernard means bearish force or the strong bear.  He is a big, powerful and beautiful boy. He has a beautiful head, dark eyes, a quality coat. He has a lovely nature, he is very playful, a natural retriever and capturer, he loves people, he is very teachable, very active and he does not like bored. He is suitable for active people. 


Bernard ( Beno) je psík mohutnejšej kostry s krásnou hlavou, výbornou srsťou, výrazným pálením a tmavými očami. Je veľmi aktívny, hravý, temperamentný a silný. Napriek masívnejšej kostre má výborný pohyb. Prejavuje sa ako dravý koristník, ktorý si korisť nedá len tak ľahko vziať, tvrdo o ňu bojuje. So svojou matkou už zvádzajú hravé boseronie súboje, ktoré zďaleka nie sú nežné. Je veľmi učenlivý a motiváciou pre neho bude pravdepodobne aport a pochvala. Visí na mne pohľadom s výrazom: "Tak poďme niečo robiť!". Má veľké predpoklady pre pracovné využitie, pretože sa nerád nudí. Je kontaktný a priateľský. S cudzími sa zoznamuje rád a rýchlo s otázkou v očiach: " Čo keby som bol tvoj?":-))


Mužské meno starogermánskeho pôvodu, utvorené zlúčením slov medveď + tvrdosť, pevnosť, čo by malo všeobecne  význam sila a nebojácnosť alebo "silný medveď". Ovplyvňuje ho planéta Mars. Jeho šťastné farby sú červená, modrá a fialová. Ochranné rastliny púpava, chmeľ, ochranné kamene diamant a ametyst. Toto meno má osobné číslo 3 – Schopnosť. Je narodený pod šťastnou hviezdou. Málokedy sa v niečom zmýli. S jeho šikovnosťou mu práca ide od ruky a dosiahnutie cieľov je pre neho maličkosťou.Bernardom šťastie praje a vždy sa ho ujde aj iným. Meno je vhodné pre znamenia : Baran, Blíženci, Panna, Škorpión a Vodnár, vhodnými farbami sú fialová, modrá a červená. Nositeľov tohto na Slovensku málo rozšíreného mena oslovujeme Berny, Beny, Beno... Bernardov treba od útleho detstva zjemňovať. Aj napriek drsnosti ich totemový vták je kukučka, symbol akejsi rozpínavosti.                                                                                                                          

S vyberaním mena pre tohto psíka to bolo pomerne jednoduché. Vidieť, ako sa ešte poriadne neočistený Adiným jazykom od pôrodných tekutín húževnato derie za mliečnymi žľazami a počuť, akou silou saje materské mlieko, mi nemohlo napadnúť iné, len že tento psík je a bude silný ako medveď:o)


Photogallery- click HERE

VIDEO      VIDEO       VIDEO       VIDEO


    


 


Ame magnanime BERNADETTE Bleu (SPKP 1783) 

 zostáva v našej chovateľskej stanici / she remains in our kennel

viac informácií TU / more info HERE

suka / bitch 

farba / color: harlekýn / harlequin, paspárky / dewclaws: obojstranne kompletné / bilateral complette, nožnicový zhryz / scissors, tet. číslo / tatoo number 1783

Bernadette is female equivalent of the name Bernard ( the bearish force, the strong bear). She is a very promising harlequin female. She has great proportions, beautiful movement,  excellent coat and distinctive colors. She is very confident, active, curious and playful. She likes food- This is the greatest reward for her. She is a very communicative and charming female.


Bernadette (Bery) je proporčne veľmi dobre stavaná sučka. Má tmavohnedé oči,  výrazné pálenie a harlekýnske škvrny rozložené pomerne pravidelne.  Je veľmi komunikatívna a kontaktná (niekedy až veľmi), správa sa veľmi suverénne v akomkoľvek prostredí. Pravdepodobne bude dominantnejšia voči iným psom. S prehľadom zvláda cviky poslušnosti, miluje kladinu- hlavne keď vie, že na nej občas nájde niečo dobré pod zub a aportovaciu činku či ulovenú kožu si nosí v papuli hrdo a bez prekusov.Svojím správaním, pohybom ( a hlavne skokmi) a vlastne celým zovňajškom (hlavne tou fľakatou hlavou a šibalskými očami) mi dosť pripomína mačku, ktorá si dokáže v okamihu každého omotať okolo prsta (či paspárku?:-D). Je jednoducho očarujúca. Motiváciou je pre ňu potrava.


Bernadette je francúzske meno od nemeckého Bernhard – ten, ktorý má medvediu silu; tiež zdrobnenina z Bernarda. Bernadette je teda ženský ekvivalent mena Bernard.

Táto sučka sa síce narodila menšia, ako jej brat, ale uzrela svetlo sveta  ako prvá presne 4.2. o 4.00 ráno. Prerazila tak bratovi cestu. Húževnatosťou za ním vôbec nezaostáva. To, čo jej väčší brat dosiahol svojou silou, ona si vybojovala prenikavým hlasom:o) Dnes sú už skoro rovnakí, iba sfarbenie má Bery pestrejšie:-)


5 mesiacov / 5 months

  

  

 


VIDEO      VIDEO     VIDEO  

 


  

TOPlist